Chalupářský koloběh – 1. ročník (propozice)

Termín 1. ročníku této akce je v sobotu 22.4.2017, je to víkend hned po Velikonocích.

Start je v 10:00 na Zvůli (49°5’41.928″N, 15°13’59.104″E). Je tedy potřeba sejít se s určitým předstihem, do 9:30, abyste dostali čísla a instrukce.
Bude se závodit v běhu a v jízdě na horském kole, takže oproti chalupářskému trojpohodáři bude chybět plavání v úžasné Zvůli.
Někomu by se mohla zdát Zvůle v dubnu poněkud studenější.

Začne se během s hromadným startem z místa kousek od hráze a poběží se nejkratší cestou do Terezína, kde bude občerstvení a pak zase zpátky na Zvůli. Celkem 3,6km.

kolobeh_beh

Pak se (po přezutí) nasedá na kolo, které bude čekat připravené v depu a vyjíždí se po hrázi, pak doprava kolem kempu, dále kolem chalup u Panského lesa a kolem odbočky na Ďáblovu prdel. Přímo na Ďáblovu prdel byste se během závodu dostat neměli :-).
Pak se jede s přes Nový svět (je tam automat na pivo – pivomat – možná užitečná informace pro pohodáře a druhé kolo) a dále se pokračuje do Radíkova. V Radíkově trasa ostře odbočuje doprava (ze silnice na polní cestu) a následuje „nejhezčí“ stoupání z cyklotrasy. Po nastoupání se sjíždí do Obce Matějovec. V Matějovci se odbočuje doprava na cyklostezku 1241. Po zhruba 2,5 km se na křižovatce s cyklostezkou 1115 vydáte to této cyklostezce (1115). Nezůstanete na ní ale dlouho a asi po 600m se sjíždí na lesní cestu, která je střídavě z kopce, do kopce a nakonec z kopce až se dostanete na silnici vedoucí z Terezína až na Zvůli. Posledních 650m je krásný sjezd až na Zvůli.

kolobeh_kolo
Pro inspiraci přidávám odkaz na fotky z listopadové obhlídky trasy.

Jedno kolo cyklotrasy měří 13,7km. Nejede se ale jen jednou, ale hned dvakrát (pro potěšení vlastní i pro potěšení diváků).
To znamená, že po prvním příjezdu na Zvůli (sjezd na konci prvního kola) se opět pokračuje bez zastavení po hrázi jako v prvním kole.

Po zdolání druhého kola se nechává kolo v depu a vybíhá se (po přezutí) na závěrečný běh, který je opět po stejné trase jako ten počáteční.

Tentokrát (oproti Chalupářskému Trojpohodáři) se na kole jede hodně v lese po nefrekvetnovaných cestách, lesních cestách a cyklostezkách. Nejede se po žádné frekventovanější cestě, ani se žádná nepřejíždí.

Během celého závodu uběhnete 7,2km a ujedete 27,4km v krásném prostředí České Kanady.

Vezměte si vhodné oblečení na běh i kolo, boty na kolo, cyklo helmu (ta je povinná), cyklo láhev na vodu (na cyklo trase nebude občerstvení – vyjma hospod a pivomatu :-)), ponožky a běžecké boty (pro ty kteří budou používat na kole cyklo tretry).

Startovné je při zaplacení do 5.3.2017 350,- Kč a zahrnuje občerstvení v půli běžecké trati a v cíli, pamětní tričko (velikost si vyberete při přihlášení), zapůjčení startovního čísla a čipu (doufám, že do té doby zprovozním měření pomocí čipů).

Při pozdějším zaplacení je startovné stejné, ale nezahrnuje pamětní tričko.

Pro přihlášení, prosím, použijte tento formulář: