Chalupářský koloběh – 1.ročník (2017)

1. ročník duatlonu Chalupářský koloběh se konal v sobotu 22.4.2017.
Start byl ve 10:05 na Zvůli (49°5’41.928″N, 15°13’59.104″E).
Závodilo se v běhu a v jízdě na horském kole, takže oproti chalupářskému trojpohodáři chybělo plavání v úžasné Zvůli.
Bohužel jsme ale měli špatné počasí – docela dost pršelo.

Začalo se během s hromadným startem z místa kousek od hráze a závodníci běželi nejkratší cestou do Terezína a pak zase zpátky na Zvůli. Celkem 3,6km.

kolobeh_beh

Po přezutí účastníci nasedali na kolo, které čekalo připravené v depu a trasa vedla po hrázi, pak doprava kolem kempu, dále kolem chalup u Panského lesa a kolem odbočky na Ďáblovu prdel. Pak se jelo s přes Nový svět a dále se pokračovalo do Radíkova. V Radíkově trasa ostře odbočovala doprava (ze silnice na polní cestu) a následovalo „nejhezčí“ stoupání z cyklotrasy. Po nastoupání se sjíždělo do Obce Matějovec. V Matějovci se odbočovalo doprava na cyklostezku 1241. Po zhruba 2,5 km se na křižovatce s cyklostezkou 1115 vydávali účastníci po této cyklostezce (1115). Asi po 600m se sjíždělo na lesní cestu, která je střídavě z kopce, do kopce a nakonec z kopce až se napojila na silnici vedoucí z Terezína až na Zvůli. Posledních 650m byl krásný sjezd až na Zvůli. Bohužel bylo mokro a na asfaltu někteří dostali smyk.

kolobeh_kolo
Pro inspiraci přidávám odkaz na fotky z listopadové obhlídky trasy.

Jedno kolo cyklotrasy měřilo 13,7km. Nejelo se ale jen jednou, ale hned dvakrát (pro potěšení vlastní i pro potěšení diváků).
Po prvním příjezdu na Zvůli (sjezd na konci prvního kola) se opět pokračovalo bez zastavení po hrázi jako v prvním kole.

Po zdolání druhého kola nechali závodníci kolo v depu a vybíhali (po přezutí) na závěrečný běh, který byl opět po stejné trase jako ten počáteční.

Na kole se jelo hodně v lese po nefrekvetnovaných cestách, lesních cestách a cyklostezkách.

Během celého závodu uběhli účastníci 7,2km a ujedeli 27,4km v krásném prostředí České Kanady.

Výsledky a fotky

Psali o nás i v Jindřichohradeckém deníku

Všem moc děkujeme za účast i za tak nepříznivého počasí.