Chalupářský koloběh – 2.ročník (2018)

MTB duatlon pro triatlonové a duatlonové nadšence, pohodáře i ty, kteří si chtějí něco nového vyzkoušet.

DATUM A MÍSTO:

Sobota 21.4.2018 v 11:00 u hráze rybníka Zvůle (49°5’41.410″N, 15°13’58.450″E)

POŘADATELÉ:

hezkachalupa.cz – Petr a Šárka Nejedlíkovi a kamarádi

KATEGORIE:

Jsme malý závod, takže máme jen kategorie ŽENY a MUŽI. (4,8 – 28,0 – 2,0 km)

PREZENTACE:

V místě startu a cíle – nejlépe 30-40 minut před startem závodu.

TRATĚ:

1.Běh: Běží se po hrázi, pak kolem kempu (mine se hospoda u Šutru), pak lesem k místu „U panského lesa“. Potom se běží do Terezína. Z Terezína se pak běží zpět na Zvůli po červené turistické značce. Celkem je to cca 4.8km, ale s nezanedbatelným stoupáním a klesáním zhruba 80 m.
Cyklistika: Technicky není trať příliš náročná. Trať vede po štěrkových, lesních i asfaltových cestách. Doporučujeme horská kola. Jedou se dva okruhy (každý měří 14,2km s převýšením cca 250m). Cyklistická helma je povinná.
Vyjíždí se po hrázi, pak doprava kolem kempu, dále kolem chalup u Panského lesa a kolem odbočky na Ďáblovu prdel. Přímo na Ďáblovu prdel byste se během závodu dostat neměli :-). Pak se jede přes Nový svět (je tam automat na pivo – pivomat – možná užitečná informace pro pohodáře a druhé kolo) a dále se pokračuje do Radíkova. V Radíkově trasa ostře odbočuje doprava (ze silnice na polní cestu) a následuje „nejhezčí“ stoupání cyklotrasy. Po nastoupání se sjíždí do obce Matějovec. V Matějovci se odbočuje doprava na cyklostezku 1241. Po zhruba 2,5km na křižovatce s cyklostezkou 1115 se vydáte doprava po této cyklostezce. Po té dojedete až na křižovatku s cyklostezkou 1119 a na ní po chvíli odbočíte na Dáblův chléb a odtud zpět na Zvůli.
2.Běh: Tato závěrečná běžecká trať už je krátká – necelé 2km – opět se vybíhá po hrázi směrem ke kempu. A pak pokračuje nejkratší cestou kolem vodní plochy Zvůle.


1.Běh

Cyklistika

2.Běh

Videa z tratí

CENY:

První čtyři ŽENY a první čtyři MUŽI obdrží medaile a ceny z produkce Hezké chalupy (sirupy, pečené čaje, medy, chutneys, …) – zatím se sponzorujeme sami :-).

PŘIHLÁŠKY:

Pomocí tohoto formuláře. Počet závodníků je omezený (max 80), takže možnost přihlásit se na místě bude pouze v případě volné kapacity.

Předběžná startovní listina

STARTOVNÉ:

do 31.1.2018 350,- Kč
do 28.2.2018 400,- Kč
později 400,- Kč, ale bez nároku na tričko

Startovné zahrnuje následující:
– občerstvení v cíli (depu)
– pamětní tričko (pouze do 28.2.2018, velikost si vyberete při přihlášení)
– zapůjčení startovního čísla a čipu, měření výsledků
– medaile a ceny pro vítěze

ČASOVÝ HARMONOGRAM:

10:00-10:45 Prezentace účastníků
10:45 Rozprava k závodu
11:00 Start závodu
14:00 Vyhlášení výsledků

UPOZORNĚNÍ:

Každý závodník startuje na vlastní nebezpečí. Ačkoliv je většina cyklistické trati vedena po lesních cestách, nevyhnuli jsme se křížení s pozemními komunikacemi nižšího řádu – je proto potřeba dodržovat pravidla silničního provozu a pokyny pořadatele. Cyklistická helma je povinná. Pořadatel nehradí škody na zdraví a majetku vzniklé účastníkům v souvislosti se závodem.

PARKOVÁNÍ:

Budeme koordinovat parkování v místě. Na plánovaný počet závodníků by měla být kapacita parkovacích míst dostatečná.

UBYTOVÁNÍ:

Ubytovat se můžete přímo v místě závodu Chaty Zvůle nebo se ozvěte na hezkachalupa@gmail.com a zajistíme Vám ubytování v blízkém okolí.

Těšíme se na vás!!! 🙂
Petr a Šárka Nejedlíkovi (hezkachalupa.cz)

Výsledky a fotky