Chalupářský koloběh – 4.ročník (2020)

Je nám to mi líto, ale bohužel díky nekoncepčnímu nařízení vlády, které dovoluje např. naplnit velký obchoďák Hornbach stovkami lidí, ale nedovoluje (zatím až do konce dubna) žádné sportovní akce s větším počtem než 2 lidi (i venku), jsme byli donuceni duatlon Chalupářský koloběh 2020 zrušit.

MTB duatlon pro triatlonové a duatlonové nadšence, pohodáře i ty, kteří si chtějí něco nového vyzkoušet.

DATUM A MÍSTO:

Sobota 18.4.2020 v 11:00 u hráze rybníka Zvůle u Kunžaku (49°5’41.410″N, 15°13’58.450″E)

POŘADATELÉ:

hezkachalupa.cz (Kintu s.r.o.) – Petr a Šárka Nejedlíkovi a ochotní kamarádi

KATEGORIE:

Jsme malý závod, takže máme jen kategorie ŽENY a MUŽI. (4,8 – 28,0 – 2,0 km)

PREZENTACE:

V místě startu a cíle – nejlépe 30-40 minut před startem závodu.

TRATĚ:

1.Běh: Běží se po hrázi, pak nad kempem (mine se hospoda u Šutru), pak lesem k místu „U panského lesa“. Potom se běží do Terezína. Z Terezína se pak běží zpět na Zvůli po červené turistické značce. Celkem je to cca 4.8km, ale s nezanedbatelným stoupáním a klesáním zhruba 80 m.
Cyklistika: Technicky není trať příliš náročná. Trať vede po štěrkových, lesních i asfaltových cestách. Doporučujeme horská kola. Jedou se dva okruhy (každý měří 14,2km s převýšením cca 250m). Cyklistická helma je povinná.
Vyjíždí se po hrázi, pak doprava kolem kempu, dále kolem chalup u Panského lesa a kolem odbočky na Ďáblovu prdel. Přímo na Ďáblovu prdel byste se během závodu dostat neměli :-). Pak se jede přes Nový svět (je tam automat na pivo – pivomat – možná užitečná informace pro pohodáře a druhé kolo) a dále se pokračuje do Radíkova. V Radíkově trasa ostře odbočuje doprava (ze silnice na polní cestu) a následuje „nejhezčí“ stoupání cyklotrasy. Po nastoupání se sjíždí do obce Matějovec. V Matějovci se odbočuje doprava na cyklostezku 1241. Po zhruba 2,5km na křižovatce s cyklostezkou 1115 se vydáte doprava po této cyklostezce. Po té dojedete až na křižovatku s cyklostezkou 1119 a na ní po chvíli odbočíte na Dáblův chléb a odtud zpět na Zvůli.
2.Běh: Tato závěrečná běžecká trať už je krátká – necelé 2km – opět se vybíhá po hrázi směrem ke kempu. A pak pokračuje nejkratší cestou kolem vodní plochy Zvůle.


1.Běh

Cyklistika

2.Běh

CENY:

První čtyři ŽENY a první čtyři MUŽI obdrží medaile a ceny z produkce Hezké chalupy (sirupy, pečené čaje, medy, chutneys, …).

PŘIHLÁŠKY:

Pomocí tohoto formuláře. Počet závodníků je omezený (max 100), takže možnost přihlásit se na místě bude pouze v případě volné kapacity.

Předběžná startovní listina

STARTOVNÉ:

do 31.1.2020 350,- Kč
do 10.3.2020 490,- Kč
později 490,- Kč, ale bez nároku na tričko

Startovné zahrnuje následující:
– občerstvení v cíli (depu)
– pamětní tričko (pouze do 10.3.2020, velikost si vyberete při přihlášení)
– zapůjčení startovního čísla a čipů, měření výsledků
– medaile a ceny pro vítěze

ČASOVÝ HARMONOGRAM:

10:00-10:45 Prezentace účastníků
10:45 Rozprava k závodu
11:00 Start závodu
14:00 Vyhlášení výsledků

UPOZORNĚNÍ:

Každý závodník startuje na vlastní nebezpečí. Ačkoliv je většina cyklistické trati vedena po lesních cestách, nevyhnuli jsme se křížení s pozemními komunikacemi nižšího řádu – je proto potřeba dodržovat pravidla silničního provozu a pokyny pořadatele. Cyklistická helma je povinná. Pořadatel nehradí škody na zdraví a majetku vzniklé účastníkům v souvislosti se závodem.

PARKOVÁNÍ:

Budeme koordinovat parkování v místě. Na plánovaný počet závodníků by měla být kapacita parkovacích míst dostatečná.

UBYTOVÁNÍ:

Ubytovat se můžete přímo v místě závodu Chaty Zvůle nebo se ozvěte na hezkachalupa@gmail.com a zajistíme Vám ubytování v blízkém okolí.

Těšíme se na vás!!! 🙂
Petr a Šárka Nejedlíkovi (hezkachalupa.cz)

PODĚKOVÁNÍ:

– děkujeme Rosťovi Smejkalovi z SJS Invest s.r.o. (Chaty Zvůle) za podporu, poskytnutí místa pro depo a zázemí.