Cyklovýlet s koupáním na Zvůli

Výlet, který jsme sami absolvovali nesčetněkrát.

Ze Strmilova se vydáte směrem na Jeníkov a Olšany – je to houpačka z kopce a do kopce.
V Olšanech se ostře otočíte doprava – vyjedete do kopečku na kraji lesa (nová asfaltová silnička – po které by se dalo docela pěkně jezdit na skatebordu) a sjedete do Jalovčí.
Z Jalovčí se vydáte do Suchdolu – až vyšlápnete kopec nad Suchdolem, užijete si úžasný sjezd do Mostů.
V Mostech je u hlavní cesty je restaurace, kde čepují Bernarda a kromě jídel českých teenageru (smažák,..) tam umí výborné pstruhy. Z Mostů musíte jet kousek (asi 300m) po hlavní silnici. Pak ale odbočíte doprava a po asfaltové cestě lesem se dostanete až v rybníku Zvůle. (cesta je zase nahoru a dolů). Zvůle není klasický rybník. Tím že je „ukryta“ v lesích nikdy nekvete a voda je v ní čistá. Já se tam koupu kdykoliv tam na kole přijedu. 🙂

Ze Zvůle se vydáte do kopce a až dosáhnete nevyššího bodu na této trase užijete si krásný sjezd do Kunžaku. Na náměstí prodávají českou zmrzlinu, která nám také většinou přišla vhod. Z Kunžaku se vydáte směrem na Strmilov, ale abyste nejeli po hlavní frekventované silnici, odbočíte po 300m doprava k rybníku Komorník. My většinou jezdíme po pravém břehu Komorníku a cestou lesem, která je místy štěrková nebo s kořeny a vyjedeme z lesa směrem k obci Leština. Z Leštiny už je to jen kousek zpátky do Strmilova.