Není prdel jako prdel – minivýlet ze Zvůle na Ďáblovu prdel

Ačkoliv se v okolí pohybujeme už roky – na chalupu jsme začali jezdit už v devadesátých letech, na místě, kde se nachází tzv. Ďáblova prdel jsem byl poprvé až včera. Myslel jsem si, že se takto nazývá jen místo, které jako terén (tedy z pohledu z výšky) připomíná zmíněnou záležitost. Realita je ale úplně jiná. Je to obrovský kámen, který dotyčnou věc velmi věrně připomíná.

Začátek výletu jsem umístil na Zvůli.

cesta_k_prdeli

Když jsem tam byl za účelem navštívit Dáblovu prdel, bylo to snad poprvé co jsem se na Zvůli nevykoupal. Tedy v podstatě jsem se vykoupal, i když jsem do Zvůle ani nevlezl. Jako by ďábel věděl, že ho chci navštívit.
zvule

Jel jsem kolem Zvůle po červené značce směrem do Terezína. Ve správný okamžik je potřeba uhnout z červené cesty do kopce doleva (úzká neznačená cesta spíš pro pěší než pro kolo). Pokud uhnete správně a nenecháte se pak svést odbočkami vlevo, dovede Vás cesta k chalupám na místě označeném jako U Panského Lesa. Pak se dáte po zelené značce, minete pár chalup a po chvilce uvidíte odbočující cestičku po louce vlevo do lesa. V lese už to najdete:
dablova_prdel

Cestu zpátky na Zvůli si můžete pro změnu zvolit jinou – např. přes kemp.

cesta_od_prdele